10-07-2019 09:13:00

Харків'яни - призери 2-го Кубку України

  6-7 липня у Полтаві  відбулися особисто-командні змагання  2-го Кубку України з розв’язання шахових композицій. Одночасно, цей турнір був останньою перевіркою команди України перед чемпіонатом світу,  який відбудеться у другій половині  серпня у Вільнюсі. Змагання проводились за регламентом чемпіонату світу - два дні, 6 турів, 18 завдань - по три завдання в кожному турі (з відповідним контролем часу).

 

  Протягом двох днів харків’яни вели боротьбу за місце на п’єдесталі. У підсумку  харків’яни  випередили другу команду Полтави  і  посіли 3-е призове місце. У складі команди бронзові нагороди отримали  Олександр Бочкарьов,  Андрій Сергієнко,  Нікіта Тєстєшніков і Володимир Саміло.  Найбільший внесок у загальний здобуток харків’ян приніс  її лідер кандидат у майстри  Олександр Бочкарьов - 49.75, який  також був першим у розв’язанні двоходівок:  на три задачі він витратив 15 хвилин. А кращий   командний здобуток у харків’ян  в етюдному розділі - 28 балів з 45, в якому вони поступились лише полтавчанам – команді-переможниці Кубку.

 

  У юніорському заліку бронзовою медаллю був відзначений Андрій Сергієнко, студент національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Вдало дебютував  у складі команди і кандидат у майстри Нікіта Тєстєшніков, учень  ХОВУФКС (тренер О.Алексіков). Відзначимо, що завдання-чотириходівку  (див. діаграму) правильно розв’язали лише Нікіта і полтавчанин Володимир Погорєлов - переможець Кубку, член збірної команди України.

 

  У формуванні команди харків’ян було продовжено напрямок на запрошення до головної команди шахістів-юніорів. Сподіваємось,  що  це і надалі буде не тільки доброю традицією, а  і гарантією безперервності досягнень харків’ян у змаганнях з шахової композиції.

                                                       

Володимир Саміло, тренер команди.


З програми  2-го Кубку України