22-08-2023 00:01:03

Вітаємо із ювілеєм!

Сьогодні виповнюється 60 років Заслуженому тренеру України, міжнародному майстру з шахів, майстру спорту України Алексікову Олександру Вадимовичу.

 

Першим тренером Олександра був його батько Вадим Семенович, з яким він почав займатися шахами з 7 років. Потім Олександр вступив до ДЮСШ №4 (зараз КЗ «КДЮСШ №4 Харківської міської ради»), займався з тренерами Хануковим Михайлом Григоровичем та Шедеєм Сергієм Олександровичем. Заняття проходили у клубі «Гагарінець».

 

Команда харківського Палацу піонерів у 1980 році стала чемпіоном СРСР на призи "Комсомольської правди" (гросмейстери давали сеанси одночасної гри школярам). У складі команди грали Ігор Новіков, Валерій Невєров, Олександр Алексіков...

 

Вищу освіту здобув у Львівському державному інституті фізичної культури, спеціальність «Тренер-викладач із шахів», 1985.

 

Багаторазовий учасник фіналів чемпіонату України.

 

Бронзовий призер ЧУ зі швидких шахів.

 

Срібний призер всесвітньої Маккабіади (2005, Єрусалим), чемпіон СРСР серед юнаків до 16 років (Смоленськ, 1979).

 

Переможець міжнародних турнірів у Ризі, Волгограді, Смоленську, Судаку, Алушті та ін.

 

Тренер юнацької збірної України.

 

Учні Олександра ставали 12 разів чемпіонами світу та Європи (у своїх вікових категоріях) та у командних чемпіонатах світу та Європи серед школярів. Багато хто з вихованців є членами збірної України.

 

Один із учнів Олександра був багато років самим молодим гросмейстером світу. Він же володів званням чемпіона світу зі швидких шахів серед чоловіків, а також з блискавичної гри (бліцу) серед чоловіків. Цей же учень зіграв матч за звання чемпіона світу з класичних шахів серед чоловіків у Нью-Йорку з Магнусом Карлсеном внічию.

 

Ще міжнародні гросмейстери, яких підготував Алексіков О.В.:

- Олександр Арещенко

- Юрій Кузубов

- Юрій Айрапетян

- Наталія Здебська

- Діана Арутюнова

- Тетяна Кононенко

 

Багато вихованців стало міжнародними майстрами: Андренко Ірина, Дмитренко Віктор, Іванов Олег, Калініна Владислава, Кушко Дмитро, Лінкер Михайло, Ні Вікторія, Петрова Ірина, Стрельников Сергій, Єфименко (Танцюра) Марія.

 

Гросмейстери Арещенко А. та Кузубов Ю. стали чемпіонами України, мг Здебська Н. стала чемпіонкою України до 20 років. Мг Арутюнова Д. та мм Андренко І. були бронзовими та срібними призерами ЧУ. Крім того, Андренко Ірина ставала бронзовом призером чемпіонату світу серед дівчат до 16 років, посіла 4 місце на чемпіонаті світу до 20 років у Польщі.

 

ФШУ у 2005 році визнала Олександра кращим тренером України.

 

Після 24 лютого 2022 року Олександр Вадимович активно займався волонтерською діяльністю.

 

 

 

Побажаємо ювіляру міцного здоров'я, успіхів у тренерській діяльності, творчої наснаги в роботі