Новости

 • 13-09-2023 02:18:24

  Міжнародний шаховий фестиваль " International Youth Chess Tournament Lake Queen 2023"

   

   

   
   
   
   
  КДЮСШ №3 (м.Наукова) Читать далее
 • 27-08-2023 15:24:17

  Підсумки «Kharkiv Independence Day – 2023»

  Підсумкова таблиця:

   

  Руководство федерации Читать далее
 • 22-08-2023 00:01:03

  Вітаємо із ювілеєм!

  Сьогодні виповнюється 60 років Заслуженому тренеру України, міжнародному майстру з шахів, майстру спорту України Алексікову Олександру Вадимовичу.

  Першим тренером Олександра був його батько Вадим Семенович. Потім Олександр вступив до ДЮСШ №4 (зараз КЗ «КДЮСШ №4 Харківської міської ради»), займався з тренерами Хануковим Михайлом Григоровичем та Шедеєм Сергієм Олександровичем. Заняття проходили у клубі «Гагарінець».

  Команда харківського Палацу піонерів у 1980 році стала чемпіоном СРСР на призи "Комсомольської правди" (гросмейстери давали сеанси одночасної гри школярам). У складі команди грали Ігор Новіков, Валерій Невєров, Олександр Алексіков.

  Вищу освіту здобув у Львівському державному інституті фізичної культури, спеціальність «Тренер-викладач із шахів», 1985.

  Учасник фіналів чемпіонату України (2003, 2005, 2007).

  Бронзовий призер ЧУ зі швидких шахів.

  Срібний призер всесвітньої Маккабіади (2005, Єрусалим), дворазовий чемпіон СРСР серед юнаків до 16 років (Смоленськ, 1979).

  Переможець міжнародних турнірів у Ризі, Волгограді, Смоленську, Судаку, Алушті та ін.

  Тренер юнацької збірної України.

  Найкращий тренер України, 2005 рік.

  Учні Олександра ставали 12 разів чемпіонами світу та Європи (у своїх віках) та у командних чемпіонатах світу та Європи серед школярів). Багато хто з вихованців є членами збірної України.

  Один із учнів Олександра, міжнародний гросмейстер, є чемпіоном світу зі швидких шахів, а також і по бліцу. Цей же учень зіграв матч на звання чемпіона світу з класичних шахів у Нью-Йорку з Магнусом Карлсеном внічию.

  Ще міжнародні гросмейстери, з якими займався Алексіков А.В.:

  - Олександр Арещенко

  - Юрій Кузубов

  - Юрій Айрапетян

  - Наталія Здебська

  - Діана Арутюнова

  - Тетяна Кононенко

  Багато вихованців стало міжнародними майстрами: Андренко Ірина, Дмитренко Віктор, Іванов Олег, Калініна Владислава, Кушко Дмитро, Лінкер Михайло, Ні Вікторія, Петрова Ірина, Стрельников Сергій, Єфименко (Танцюра) Марія.

  Гросмейстери Арещенко А. та Кузубов Ю. стали чемпіонами України, мг Здебська Н. стала чемпіонкою України до 20 років. Мг Арутюнова Д. та мм Андренко І. були бронзовими та срібними призерами ЧУ.

  Після 24 лютого 2022 року Олександр Вадимович активно займався волонтерською діяльністю.

   

   

  Побажаємо ювіляру міцного здоров'я, успіхів у тренерській діяльності, творчої наснаги в роботі


  Руководство федерации Читать далее
 • 21-08-2023 16:03:28

  Міжнародний турнір зі швидких шахів «Torneo Rapid Fide del Fermano»

  20 серпня в італійському місті Фермо пройшов міжнародний турнір зі швидких шахів «Torneo Rapid Fide del Fermano». Регламент – 8 турів за швейцарською системою та контролем часу 12′+3″. Загальна кількість гравців – 61, з яких 3-є майстри FIDE (з України, Італії та Німеччини).
  З блискучим результатом 7½ з 8 можливих (+54 пунктів рейтингу) перемогу здобув рейтинг-фаворит турніру вихованець КЗ «КДЮСШ №4» ШК «Пішак» майстер FIDE Калоша Жюльєн (тренер Михайліченко В. А.), підтвердивши свій високий клас на шахових полях Італії.
  Вітаємо переможця міжнародного турніру, щиро бажаємо міцного здоров’я, покращення майстерності та подальших спортивних успіхів!
  Посилання на фінальне становище учасників:
  https://vesus.org/tournament/vnsJdWsU?selectedTab=tournament.crosstable
  Руководство федерации Читать далее
 • 17-08-2023 00:06:31

  «Kharkiv Independence Day-2023», присвяч. до Дня Незалежності України та Дня міста-героя Харкова

  ПОЛОЖЕННЯ

  «Kharkiv Independence Day – 2023»

  Присвячений до Дня Незалежності України,та Дня міста-героя Харкова

  Турнір з обрахуванням рейтингу FIDE rapid, з гарантованим призовим фондом турніру 20000 грн.

  Організатори:Харківській обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги», Харківська обласна федерація шахів.

  Місце проведення:Змагання буде проходити 26 серпня 2023 р, Центр творчості для дітей та родин «Отрадне», м.Харків, вул.Валентинівська 2а кв.1

  Розклад: 26 серпня, субота, підтвердження реєстрації та реєстрація за наявності вільних місць з 9:00 до 9:45, початок турніру о 10:00, нагородження переможців о 15:00.

  Система проведення:Швейцарська система в 9 турів, контроль часу 10+5.

  Умови участі:До участі у змаганні запрошуються шахісти від 2 розряду. Максимальна кількість учасників 60 осіб. Організаційний комітет залишає за собою право відмовити в участі спортсмену без пояснення причин.

  Турнірні внески, визначення переможців:Благодійний турнірний внесок – 200гр, гравці які мають звання GM,IM,FM,WGM,WIM,WFM без внесків

  Місця учасників визначаються за найбільшою сумою набраних очок. Уразі рівності набраних очок у двох та більше шахістів перевага надається:

  • Скорочений коефіцієнт Бухгольця 1,2,3(без одного/двох/трьох найгірших результатів
  • Особистою зустріччю
  • Додатковий матч з двох партій(3+2) при нічийному результаті – армагедон

  Реєстрація учасників:Обов’язкова попередня реєстрація:

   

  Довідки: elizaveta.petrosovna@gmail.com, 097-434-47-59

   

  Руководство федерации Читать далее
 • 16-08-2023 23:10:32

  Дмитру Кушко офіційно присвоєно звання міжнародного майстра ФІДЕ!

   

  Дмитро виконав свій перший бал у Черкасах у турнірі за коловою системою, потім у 2022 році виконав ще дві норми у колових турнірах у Будапешті, де зіграв і з двома нашими українськими гросмейстерами – Валерієм Авескуловим та Валерієм Невєровим.
  4-ту норму Дмитро виконав у травні 2023 року в Баку-опен, де зібрався надпотужний склад шахістів з усього Світу. Примітно, що в Баку Дмитро Кушко випередив за очками всіх співвітчизників: Бернадського, Сівука, Коробова, Самуненкова та американця Німана (який обіграв Карлсена у 2022 році) і увійшов до 20-ки, посівши 19 місце. Цією нормою Дмитро особливо пишається.
   
   
   
   
   
   
  Вітаємо Дмитра Кушко, його батьків та його тренерів Олександра Алексікова, Валерія Авескулова та Рустама Бандалієва з цим спортивним досягненням!
   
  Руководство федерации Читать далее
[«][][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][][»]